bolak

Jde na raných bramborách nějak poznat, odkud vyroste klíček?

Doplňuji:
A jak to očko vypadá, to jsou ty hnědý ďůlky v bramborách, který se normálně vykrajujou?

A co když rozkrájím bramboru na kousky a šoupnu do hlíny ještě před tím, když tam ty klíčky ještě nejsou, vyklíčí ty kousky pod hlínou stejně a nebo nevyklíčí?

Nejlepší odpověď
mosoj

To víš že jo. Říká se tomu očka a každý pořádný sedlák ví jak brambor rozkrojit pro sadbu aby na každém kousku bylo alespoň jedno očko.

http://www.vis­cojis.cz/teen­s/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=92%3A­74&catid=105&I­temid=154

Další odpovědi
www

Na zcela čerstvé hlíze to většinou nepoznáš, ale později vzniknou na povrchu malinké důlky, ze kterých vyroste později klíček.

bolak

mosoj: a jak to očko vypadá, to jsou ty hnědý ďůlky v bramborách, který se normálně vykrajujou? pošli mi fotku nebo odkaz na obrázek někde v internetech…

mosoj

Co za to ?

mosoj

Vždyť tam fotku máš !!!!

bolak

no, tam jsou klíčky, ale žádný očka tam nevidím.. nebo očko je klíček?