Jde na ráfek dát užší pneu než je v techničáku?

Chtěl bych snížit valivý odpor a říkal jsem si že pořízením užších pneu by auto mohlo jet aspoň trochu svižněji. V současnosti mám 165/70 R 14 81T, viz návrhy na moje C2 1.1i http://www.citroen-bartunek.cz/pne­umatiky/tabul­ka_podle-aut/c2.

Nejlepší odpověď
Hlada

Na auto je možné namontovat jen takové pneumatiky, které jsou uvedené v TP. Jestli je nejužší doporučená pneumatika 165, tak jsou další úvahy zbytečné.

Další odpovědi
mosoj

Galusky nedávat ! Jaký máte olej v motoru?
Pokud máte 10 W / … zvažte záměnu za 5 W/ … to určite poznáte.

venkovan

Užší pneumatiky – menší styčná plocha, delší brzdná dráha = všechno je sranda do chvíle kdy znalci změří a vypočítají, že auto mohlo zastavit o nějaký ten centimetr dřív kdyby mělo správné pneu.