James258

Jde na dálku vypnout počítač který je připojený k stejnému wifi routeru?

Mám na mysli buďto nějak přes cmd nebo nějaký program na pozadí
nainstalovaný v počítači který chci na dálku vypínat
Doplňuji:
co mám přesně zadat do té ip adresy v tom programu?

Odpovědi
anonym

Stáhni si toto – http://softper­fect.s3.amazo­naws.com/netscan­.zip?AWSAcces­sKeyId=AKIAJJHSTHR2I­OVCU7IA&Expires=14001939­27&Signature=JzXDlYZ5%­2B4GommKLJjRnRVc%2­BJVs%3D , program spusť, naskenuj IP v síti, klikni pravým na daný počítač a z menu zvol Remote Shutdown…
Doplňuji:
Nejlíp scope DHCP…
😉
Např., pokud máš scope 192.168.1.1 – 192.168.1.255, zadej toto.

Pokud máš pevné adresy, zadej jejich rozsah.

Dochy

Měl bys napsat víc o konfiguraci počítače a sítě. Samozřejmě existují různé programy, které to umožňují.

Jedna z možností pro linux je například udělat zvláštního uživatele, nastavit mu jako jeho prostředí program „shutdown“ upravit stroj pro právo přístupu zvenku (telnet nebo radší SSH) a pokud se při vzdáleném přihlášení prokážete správným jménem a heslem počítač se vypne… (není tedy třeba instalovat žádný spec. program)

jpau

V kidu by se něco takového dalo napsat ve VBS, dělal jsem v tom něco podobného jen aby to šlo přes internet. Je to tak na dvě hodky práce pokud alespoň trochu víš co máš dělat…