Verona14

Jde mít dvě práce na plný úvazek najednou?

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně řečeno ano – pokud tím neutrpí tvé závazky vůči ani jednomu ze zaměstnavatelů.
Pak jsou různá omezení (zda u jednoho zaměstnavatele, pokud jde o ´obor´…).

Další odpovědi
marci1

„Pracovní smlouvu můžete mít uzavřenu u více zaměstnavatelů, ale pouze u jednoho zaměstnavatele můžete mít podepsáno Prohlášení k dani, tzn. uplatní vám slevy na dani, případně daňové zvýhodnění na děti. Pokud máte dva a více příjmů v jednom měsíci (netýká se DPP do 10 tis. Kč měsíčně – tyto příjmy již nemusíte nikde uvádět) musíte si udělat daňové přiznání sama.“

Zdroj: http://poradna­.finance.cz/da­ne/62317-dva-pracovni-pomery/

Pepa25

Právní aspekt – viz mowla, daňový – viz marci1, takže přidám jen zdravotní: IMHO to je o zdraví, pokud je 2. úvazek opravdu plný.

led

Jak se dívám, podle aspektu vyššího principu -právní (mowla), -daňový (marci1) a -zdravotní (Pepa25), mám pocit, jakoby se to nedalo.
Nicméně, pokud se podívám na funkcionáře, zvolené v komunálních volbách, tak je možné mít i tři úvazky: předseda, či jiný placený funkcionář politické strany, současně starosta nebo jiný placený volený funkcionář kraje a současně člen dozorčí rady, či jiný placený funkcionář xy podniku a všechno to hravě zvládají. Je pravda, tváří se ustaraně, upracovaně, muži neoholeně, ženy ztrhaně, ale stíhají i recepce, kultúrní a športové radovánky a podobně.
Vidíte, komu se chce, dokáže využít čas.
A vy nezáviďte, ale běžte i vy do práce, vydělávat korunky a budovat ekonomiku a šťastní zítřek!
Asi mne bude někdo hóóódně nemít rád… :(