Terr45

Jde dopředu zjistit kolej, ze které odjíždí vlak? Nebo nemá někdo zkušenosti s cestováním z ČR do DEU vlakem?

Zdravím, je tady někdo, kdo cestoval vlakem z Prahy do Hamburgu a z Hamburgu do Bremenu?
Jsem z toho hrozně nervozní, ještě ke všemu, když jsem se dívala na obrázky nádraží. Jsem šílený zmatkář a bojím se, že vlak včas nenajdu.
A lze se domluvit v DEU na informacích česky?
Máte někdo nějakou radu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Můj tip: Česky se pravděpodobně nedomluvíš, pokud neumíš německy pak možná anglicky. Ale jak znám Němce, oni tam budou mít nejspíš i na tom nejposlednějším nádražíčku dokonalé cedule. Pokud máš alespoň nějakou časovou rezervu mělo by to jít. A možná nabude od věci se zeptat ještě ve vlaku z čech, průvodčí nejspíš budou dvojjazyční a mohli by mít i přehled o cílovém nádraží, příp. budou vědět jak to zjistit.

Další odpovědi
led

Na každej stanici je oznamovacia tabuľa, ak viete, kam idete, vyhľadajte si meno stanice na tabuli a na konci riadku máte číslo nástupišťa, prípadne čas meškania.
Tip na cestu:
pred cestou si vypracujte kartičky s názvami spojov, stanice odchodu a šipkou smerujúcou do stanice príchodu ukončenú otáznikom. Túto kartičku ukážte na informáciách, alebo na peróne a urobte „bolestivý výraz tváre“ hneď sa všetci budú snažiť vám pomôcť. Je to osvedčené dlhoročnou cestovateľskou praxou. :)
Radšej sa zasmiať nad sebou než nedôjsť do cieľa.