Ignác

Jde do ruční GPS navigace nahrát katastrální a geodetické mapy ?

Máme pozemky, nudle o velikosti např. 10×400 metrů, a potřeboval bych je s pomocí GPSky vyměřit a označit, pokud je možné nahrát katastrální mapy do gps, aby mi ukazala že jsem přešel hranici pozemku, tak mi prosím poraďte který běžný model GPS( do 10 000) by byl nejvhodnější.

Odpovědi
anonym

Pořád ti tam bude lítat nepřesnost 5–30 m, podle chycených družic. Orientačně lze změřit GPS v mobilu nebo tabletu, pro které jsou i katastrální mapy.

mosoj

Tak mapy určitě existují. Mají je geodeti. Ale mají i sakra jiné přístroje za jiné ceny ! Několik set tisíc !
Komerčně je neseženeš a do běžných navigací nepůjdou ( ani turistických).

K té přesnosti . Jediné navigace které by mohly jak takž vyhovovat přesností jsou turistické od Garmina, řady eTrex. Ty totiž jako jediné umí přijímat jak družice GPS tak ruské GLONASS najednou ( do budoucna i plánované evropské). Jsou tedy schoné přijímat signál až z 24 družic najednou a tedy navigovat s přesností na 20 – 30 cm !!! I to je ale pro geodeta nepřesné !