Avatar uživatele
MadAnnie

Jde cítit bolest a vnímat v narkóze?

Kdysi jsem viděla film, ve kterém muž v narkóze vše vnímal a cítil, ale nemohl se hýbat, ani jinak dát najevo, že vše vnímá a cítí bolest. Může se to stát nebo je to kravina?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, Lucijej před 4479 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Ano, bolest může být vnímána, ale jen tehdy, pokud je narkoza nedostatečná.
Znám to z veterinární ordinace, kdy běžně organizmus zvířete při operaci projeví nepatrnou reakci. Zvíře to ještě necítí, ale musí se přidat přesná dávka narkotika. Teprve pak se pokračuje v zákroku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Jsem toho názoru, že se jednalo pouze o filmovou fikci.
Více o narkóze naleznete zde:
http://ona.id­nes.cz/zdravi­.aspx?c=A060227­_202305_zdravi_ad

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BENYTA

Asi vím, jaký film myslíš, podle mě on byl už na „druhém břehu“ a chtěl se vrátit – probudit z narkozy a to nešlo, vše sledoval, co s ním dělají a co při tom mluví.
Je to skoro dva roky, co jsem byla v narkoze, s pořádným úrazem, a pokud by to šlo, určo bych cítila, jak mi šroubují kost…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Jsou výjimečné a zdokumentované případy, kdy pacient vykazoval, že je v narkóze, ale přesto celou operaci vnímal jako kdyby byla naživo. Někdo občas vypravuje, že při opraci vnímal co mu dělají, ale bolest nevnímal. Osobně já si nepamatuji nic, jen jak na mne někdo mluví ve chvíli kdy jsem měl přijemný sen (téma po 22 hodině). A nejhorší bylo, že jsem se probudil, abych se podíval kdo na mne mluví. Ale popravdě, když jsem prokoukl, tak to bylo hodně příjemný pohled do očí, tváře a na ústa ze které vycházel hlas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

Pokud lekar vi co dela, tak se to stat rozhodne nemuze. Narkoza vas uspi a stejne tak umrtvi.
Pokud se neprobudite primo na operacnim sale se sklapelem v brise, tak vas nic bolet nebude a ani citit nic nebudete, nebojte se. Byl to jenom film…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Při normální narkóze se bolest vůbec necítí.Je to kravina.Prodělal jsem celkem těžkou operaci, a vůbec nic nevím.Poslední jsem si pamatoval jak mě odváželi z pokoje a pak jsem se probral až večer na jip.Přirovnal bych to k „oknu“ po nemírném použití alkoholu. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek