Jazykové vzdělávání

Zaměstnavatel na mně začal požadovat znalost cizího jazyka (v pracovní smlouvě ani v popisu pracovní náplně to nemám). Na kurzy mám chodit v mimopracovní době a platit si je ze svého. Má na to zaměstnavatel prá­vo?

Odpovědi
LuciJe

Nemá. Pokud po Vás požaduje navýšení kvalifikace, musí Vám ji uhradit a umožnit Vám ji v rámci pracovní doby. Více v odkazu níže.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/za­konik-prace-zamestnanci-mate-pravo-na-vzdelani/

anetadela1

Pak by vám taky mohl dát dodatek ke smlouvě, ve kterém to bude.Pak je na vás jestli to podepíšete nebo ne.