DIH

Jazyk – sval

když je jazyk sval, proč do něj nemůžeš dostat křeč.????

Nejlepší odpověď
quentos

… ale můžeš… kdo říká, že ne?

Další odpovědi
annas

Nesetkala jsem se s tím, ale na netu je hodně dotazů od těch, které křeče jazyka postihly. Viz dotazy a odppvědi lékařů.

Viz odkaz na poradnu lékař
http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/jazyk-krece-29177

Odpověď odborníka:

azyk je příčně pruhovaný sval, takže může být namožený stejně tak jako sval ruky nebo nohy, ale není to velmi častý stav. Bylo by dobré navštívit lékaře,aby Vás neurologicky vyšetřil a objasnil o co se přesně jedná.

Další dotaz na křeče jazyka

http://doma.no­va.cz/rada/zdra­votni-poradna/?id=60243

Dobrý den, příčina může být lokální, tedy nějaké postižení v ORL oblasti ( abscesy, onem. slinných žláz apod.), nebo příčina muskuloskeletální – tedy možná svaklová dysbalance. na křeče se osvědčuje magnezium v tabletách v dostatečné dávce, min. 500 mg 2× denně. M. Hlavačková

Krakis

Ale můžeš! Už jsi někdy absolovoval orální olympiádu…?