ponožka

Jazyk. prostř.: filcovat,hochšta­pler, vyrajbovaný,tluč­huba,fragment, babice babatá,handlíř,fu­nebrák,pumpnou­t,šprtat

Dobrý den, prosím Vás, kam byste zařadila slova : filcovat, hochštapler, vyrajbovaný, tlučhuba, fragment, babice babatá, handlíř, funebrák, pumpnout, šprtat. Vím je toho hodně, mám to k maturitě a hledala jsem to snad všude, ale bezvýsledně. Jde o rozlišení zda to je archaismus, historismu, slang, nářečí, neologismus apod. Děkuji

Nejlepší odpověď
kapka

Zde je docela dobře popsáno, podle čeho jazykové prostředky rozlišovat. http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=890
Zkuste si to logicky /nebo snad citem/ zařadit a následně konzultovat s profesorkou, která Vás k maturitě připravuje. Je tam, myslím, od toho.

ponožka

děkuji, hned se na to podívám :)