Marunka

Jazyk – přepnutí česky a anglicky

Zjistila jsem, že po dobu otevírání něčeho se mi změní jazyk z česky na anglicky. Co to může být.
Například mám otevřený internet a otevírám kalkulačku ve windowswch. Než se mi otevře, je v kolonce jazyk EN. Přitom mám nastavenu češtinu. Nebo když kliknu jen vedle toho tlačítka dole kde mi teď ukazuje otázky a odpovědi a okno je neaktivní-světle modré místo tmavě modré, je zase jazyk EN. Přitom tam zůstane to EN ikdyž dám změnu na CS.

Nejlepší odpověď
mapaf

Nastavte si češtinu jako primární jazyk. Taky jsme měli takový problém a jestli jsem vám takto nepomohl, tak už opravdu nevím.

Další odpovědi
GangstaHelper

Je to tím, že některé programy buď:

  1. nepodporují jiný jazyk zadávání než EN
  2. nedovolují použít jiný jazyk, než je výchozí nastavený v systému (tedy jestli nemáte jako výchozí nastavený právě EN, přepne se to vždy na EN)

Další věc, kterou mnoho lidí neví, že pokud změní jazyk zadávání třeba z CS na EN, tak je tato změna platná jen pro tu aplikaci, ve které zrovna pracovali. A hlavní panel (tlačítka na přepínání otevřených aplikací) je taky jen aplikace (stejná, jako i nabídka start).

Změněný jazyk zadávání se navíc obvykle neukládá při ukončení programu, takže když jej znova otevřete, použije se ten, co je nastavený v systému.

Zkontrolujte nastavení výchozího jazyku:
Na hlavním panelu blízko hodin klikněte pravým na ukazatel stavu jazyku zadávání, z nabídky zvolte nastavení. V otevřeném okně nahoře vidíte vybraný výchozí jazyk zadávání. Výchozí jazyk změníte volbou z vysouvacího menu. Pod tím je pak výpis všech nainstalovaných jazyků.