Ria0505

Neviete nejak poradiť aby som cval vysedela aj so strmeňmi?

Ahojte.Pracovný cval vysedím jedine bez strmeňov a pracovný klus tiež iba bez strmeňov.Neviete nejak poradiť aby som cval vysedela aj so strmeňmi ?

Odpovědi
gecco

V čem ti třemeny při cvalu vadí??
😉

Možná je máš příliš krátké, ne?
BTW – v jakém sedle a jakým stylem jezdíš?

Jajix

Ano jak uz bylo zmineno pokud dobre vysedis cval i klus bez zbytecneho drncani v sedle bez trmenu je velmi pravdepodobne ze si davas prilis kratke trmeny,v anglickem sedle si je nastavis tak ze se do nej posadis a budto ty nebo nekdo jiny ti trmeny prodlouzi,nejlepsi delku poznas tak ze kdyz si do trmenu stoupnes a das si dlan do rozkroku tak se ti hrbet ruky dotyka predni rozsochy sedla, ve westernovem sedle je to obdobne

Ria0505

Jazdím anglický štýl :)Sedlo Kentaur skokové neviem presne aký tip :)
Proste keď mám nohy v strmeňoch tak neviem vycítiť pohyb koňa :)
Strmene mám normálne na dĺžku nôh :)