snarkon

Jawa 50 na neutral se pri sešlapnuti protaci kolo nevite co s tim?

hodím tam neutrál a když to prošlápnu startovačkou tk mi to protáčí kolo nevíte co stim jestli budu muset rozpulit motor…??
Doplňuji:
kolo se protáčí trošku lehčejc než s zařazenou rychlosti a olej mam nový

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Také bych viděl problém ve vidličce, která může být zlomená nebo vypadnutá. Řadičkou sice pohneš, ale kolečka nevyřadíš a jsou stále v záběru.
Dělá to i při vypnuté spojce? To by nemělo.

Jinak opravdu rozpůlit motor. Nedávno jsem to dělal.

Další odpovědi
anonym

Pokud opravdu vyřadíš, může být chyba ve vydličce, která může být zlomená nebo jen vypadlá a tehdy bys musel opravdu motor rozpůlit.

Hlada

Musíš rozlišit, jestli kolo má nebo nemá sílu. Jestli se jen lehce protáčí a nemá sílu, může jít jen o ztuhlý olej.

dědapetr

Nemůže být špatně seštelovaná spojka

snarkon

pravě že pravý kryt mam normálně sundaný ta spojková tyčinka je vandana a prostě se to protáčí, nemůže to být tím že jsem ten motor nedávno skladal že jestli to neni sedle ješte nebo tak něco? a nebo jeslti b udu muset pulit ten motor neporadil by ste mi jak to poznam tu skrivenou tu…?