Dodopolasek

Jan nastavit velikost písma na webu, aby byl její poměr k velikosti ostatních elementů na webu vždy stejný !?

Jdem o to, že při různých rozlišení obrazovky je prostě poměr šířky písma a tím i např. všech jednotek udávaných v „em“ prostě vůči ostatním elementům stránky rozdílný a to třeba ovlivní i celu šířku menu atd atd. V procentech to sice zadat jde,ale pravděpodobně se procentní vyjádření vztahuje k fontu a ne k rozměrům stránky a tak je to jako házet perly sviním.
Doplňuji:
všechny tyto možnosti vedou k tomu, že při změně nastavení rozlišení obrazovky poskočí celé menu v příslušném poměru jinam, protože se prostě poměr ostatních elementů na stránce, které jsou pozicované na souřadnice v procentech, které se vztahují k velikosti stránky změní, prortože velikost písma se ani v jednom případě k velikosti stránky NEVÁŽE!

Nejlepší odpověď
anonym

pokud z nejakeho duvodu nechces pouzivat relativni jednotky (%, em, …) muzes pouzit udani rozmeru v pixelech (px). Prakticky je to uplne jedno, v dnesni dobe uz moderni prohlizece umi zvetsovat i rozmery zadane v px takze se tim az tak velkeho prohresku v pristupnosti webu nedopustis.

V pripade definovani rozmeru menu/obrazku/apod je to dokonce vhodnesi. Ale velikost textu se snaz i nadale udrzovat v relativnich jednotkach em.

jinak nejlepe udelas kdyz sem umistis do diskuse primo odkaz na tu stranku 🙂