hippeace

jan na opakované každoroční škrábání v krku?

Každý rok mi začne před zimou (v tuto dobu) škrábat v krku nemohu se z toho vyležet nýbrž chodím do školy a tak mi to škrábání obyčejně trvá celý měsíc – zkoušela jsem: čaje echinacei, šalvěje, máty, cibule s cukrem, cucavá pastilky všeho druhu a škrábe mi v krku stejně celý měsíc. Nemáte ještě nějakou radu?
Doplňuji:
ještě jsem zapoměla připsat že mám ten krk nateklý a červebý jako při infekci o kterou se možná i jedná ( ale není to asi primární činitel) ocko díky za radu ale u alergologa už jsem byla sice ne kvuli krku ale na to by přišly ne?

Nejlepší odpověď
hanulka11

myslím, že je to v nynnějším období ,kdy se začíná doma topit – chce to zvlhčovat vzduch a dost větrat

Další odpovědi
anonym

Ono to vypadá s největší pravděpodobností na alergii. Pokud je to pravidelně a ve stejném období, tak bych zkusila zajít na alergologii a nechala si udělat nějaké testíky. Sama mám odzkoušeno, kdy se mi vyplatí preventivně vzít obden prášek. Stačí 3 tablety a je klid. Když na to zapomenu, tak potom mám vleklé problémy a dlouho se dostávám zpátky do formy.
Doplňuji:
No, to není tak jisté, pokud se lékař nezaměřil na konkrétní příznaky. Alergií je neuvěřitelná spousta. Když jsem byla na vyšetření já, zkoumal alergolog 12 vzorků. Když jsem se zeptala, proč nevyšetřuje i nikotin, tak mi odpověděl, že to je zbytečné, protože podle popisu svých příznaků na ten spolehlivě alergická jsem. Dokonce existuje i alergie na chlad – docela pěkný fórek,co?