quentos

Jan Fischer a jeho minulost

Nakolik je pro vás směrodatné Fischerovo někdejší členství v KSČ? Na jednu stranu je to „nálepka“, na druhou stranu si člověk řekne, ve straně byl tehdy kdekdo; kdo nebyl, měl problém…
Mně se nezdá, že by tehdy byl „komunistou z přesvědčení“.
Tím nechci říct, že je mi sympatičtějším kandidátem než Zeman – zatím váhám. Co si myslíte vy?

Nejlepší odpověď
terry

Ano, kdo nebyl, často měl problém. A vydržely to silné osobnosti. Nevstoupit, odolat výhodám.
A prezident by měl být silná osobnost.
A jestli byl z přesvědčení nebo ne, to je vedlejší. Vstoupil, že z toho něco měl. Děti na VŠ, lepší práci, funkci, …
Asi nevstoupil z neznalosti

Další odpovědi
Illines

Mel zustat tam kde byl,prevlekl se,no nema svuj nazor-bude menit,kam vitr tam plast.

Pájo

Nebyl bych rozčarovaný z jeho minulosti.

Spíš přemýšlejte o tom, jak vidí budoucnost a co bude v případě zvolení prosazovat.

Vím, že je to poměrně dost otázek, ale Vaše rozhodnutí můžete ověřit ještě zde:
http://volebni­kalkulacka.cz/vol­ba-prezidenta-cr-2013/

Doplňuji:
Aleshi, schválně si projeď kalkulačku kandidátů a uvidíš, jestli ti pan kníže výjde. Nelobuji proti němu, jen porovnej fakta a nedej na pocity. Mě samotného třeba překvapilo, kdo mi v kalkulačce vyšel.

anonym

Je to jednoduché. Vrah nepřestává být vrahem, když přestane vraždit. Komunisté byli a jsou zločinecká organizace a nikdy se od své ideologie (ani vražd) veřejně neoprostili a za důsledky se nikomu ani neomluvili. Každý, kdo se s nimi spolčil z jakéhokoliv, byť třeba zištného důvodu si musel být velmi dobře vědom, co má ta parta(j) na triku. Těch, co si nelámali páteř, jejich děti nemohly studovat a dostávalo se jim „pozornosti“ ve všech oblastech tehdejšího života, těch byly plné kotelny a kriminály.
Doplňuji:
Pajo, je to velmi zajímavé, ta „kalkulačka“-díky! Nebyla jsem tak úplně mimo, vyšel mi můj tajný tip.

Alesh

No, jak nemám komanče rád, tak tohle bych mu nějak zvlášť nezazlíval, tenkrát to byla skoro povinnost, ale na druhou stranu to zas u nás nebylo tak vostrý, takže odolat se nepochybně dalo bez nějakých zásadních represí.
Naštěstí to řešit nemusím, přebral jsem kandidáty tam a zpět a vrátil jsem se ke Karlu Schwarzenbergovi. I když o něm spousta lidí tvrdí to či ono, je mu blbě rozumět, je starý atd., tak zastává názory akceptovatelné širokou veřejností, je v cizině známý, nedělá to pro prachy. Když se vrátíme do minulosti, tak takový Franz Josef vládl do svých 86 let a pochyboval o něm tehdy někdo, nemyslím si. A já prostě vidím v tom Schwarzenbergovi trochu tu konzervativní monarchii a není mi to vůbec proti srsti, naopak.

Conchus

Jednou bolševik, furt bolševik. A Fischer to dělal kvůli korytu. Vím jak to na ČSÚ vypadalo.

odpovídámež

záleží v kterém roce vstoupil. jestli až v době kdy to bylo uvolněnější, ne tvrdá normalizace. Ale to by nemělo být překážkou ke kand.