postcd

Jakými způsoby se mohou lidé z různých zemí spojovat, když je politici a média (tv, rozhlas, noviny) rozdělují?

Když politici a média vzájemně rozdělují různé země, co by se dalo dělat aby se lidi z těch zemí spojovali/sbli­žovali/poznáva­li? aby si lidi z jednoho státu díky médiím nemysleli, že lidi v jiném státě jsou zlí a nepřátelští vůči nim atd. Nejsolidnější základ by mohl být v každém z nás, který nedovolí utlačovat a zabíjet lidi jen kvůli tomu, že se narodili v jiném místě?

Nejlepší odpověď
annas

Je pravda, že média zprostředkovávají informace, ne nadarmo se jim říká „sedmá velmo“ a ovlivňuji společenský, politický i kulturní život. .

Je rovněž pravda, že poskytují často aktuální informace, reportéři jsou tam, kde se něco děje., ale také mnohdy šlápnou vedle. Je proto třeba sledovat různá média, srovnávat, dobře poslouchat, využívat zdravý rozum.

Nejlepším poznámím života jiné země je v ní pobývat, nebo vycházet z jejich kultur či umění , tradic atd.. Za důležité považuji znalost historie, třeba jak se určitá země a její činitelé zachovali v jistém období a situaci, zda jim lze věřit, zda se nemůže stejná situace opakovat atd. Vždyť současné zločiny jsou často nelidské stejně jako byly ty v minulosti …

Přece člověk myslí, proto by neměl podléhat zaručeným inforamcím, páchat zlo … jenže občas je nevidí ani o něm nechce slyšet, hlavně že se jeho netýká … opět cyhbí mnoha jedincům, aby měli otevřené oči a byli „lidmi“…

Uvedu jeden příklad z doby socialismu. . Jedna dívenka zpívala v Klimešově pveckém sboru. Členové jezdili často do zahraničí. Navštívili „chudou "kapitalistickou IItálii a "bohatý“ Sovětský svaz. Dívenka ztratila iluze o zemi blahobytu … viděla rozdíly na vlastní oči …

Další odpovědi
setapouch

Osobní kontakt.

ten který je

Jeden způsob by se ještě našel,ale spadá do kategorie 18+. 🙂

pondělí

Kdysi bylo heslo,že proletáři všech zemí spojte se
Ale vážně,jak jsi napsal,nositelé nesvárů jsou média,u nás třeba před lety vše patřilo němcům,takže masáz byla dokonalá,
Kdysi jsme spadali pod sovětskou propagandu,nyní nás spracovává propaganda americká,která má dokonale propracovanou takzvanou géblsovskou.(psáno foneticky)
Takže rozumní lidé,kteři se nedají ovlivňovat médii,spolu kamarádí.

zjentek

dobří i zlí jsou všude na světě ..není žádný „solidní základ v každém z nás“, jsou jen ti dobří a ti zlí. Běž a vybij ty zlé, aby posléze i média a politici spojovali/sbli­žovali/poznáva­li ..musíš je vybít, jen vlk ochrání beránky před vlky. Mně se taky nechce a musím tak jako ty ..ale hlavně- máš už zlo pojmenovaný?