verca97

Jakými přírodními prostředky lze vyléčit kašel a bolest v krku?

Nejlepší odpověď
Drap

Doporučuje se šťáva z cibule s medem.Někdy pomáhají i zábaly krku.

Další odpovědi
tom004

Vykloktat,slaným vlažným roztokem.Funguje to,ale slivovice je bez konkurence.

barnajka

Nejlepším doktorem je v tomto případě klid na lůžku – a čas :) Ale jinak se mi docela osvědčil taky ten cibulový sirup (nakrájím cibuli nadrobno, dám do šroubovací skleničky, zasypu cukrem krystal a zavíčkovaný nechám cibuli pustit šťávu).

Dobrý je i pytlík mátovýho čaje zalitý horkým mlékem a oslazený medem – neboj se té kombinace, chuťově je to kupodivu docela dobrý :)

Terisek

Já bolest krku řeším tvarohovým zábalem – ohřeješ si tvaroh v mikrovlnce, dáš ho na šátek, ten si ovážeš kolem krku a ještě něžím převážeš. Pozor na spálení (od toho tvarohu – už se mi to jednou stalo) :)

žolik

Kloktat voda sůl,šalvěj,priz­nicový obklad,kašel léči jitrocelový čaj cibulový odvar ,včelý med.

Zdroj: žolík

Ella

Mamka mi na bolení v krku, když jsem byla menší, dávala zábal na krk z nahřáté vepřové masti (sádla) – stačil jeden den a bolest byla pryč =)