Bronzový

Jakými otázkami dostat do rozpaků svědky Jehovovy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Na otázky jako např. Co je smysl života? Může za naše utrpení Bůh? či Co je Boží království? (o kterém se mluví v Otčenáši) odpovědi za pomoci Bible dají - i kdyby až při další návštěvě, aby si připravili verše z Bible. Na otázku, na kterou se dá najít odpověď v Bibli je nejspíš nerozhodíte.

Na zmiňované otázky najdete odpovědi na jejich stránkách: http://www.jw.org/…

Do rozpaků je asi přivedete maximálně tak otázkou, kterou zmiňoval Jugar (zda si dají pokrm obsahující krev). Nic jiného mě nenapadá.

Další odpovědi:

Pokročilý

Ukázat legitimaci dárce krve a zeptat se:"To jsem prašivý?"

Pokročilý

Jednou jsme se s kolegyní při poslechu zpráv z rádia v práci bavili o tom, jak se církve handrkují o majetek z restitucí. Během našeho rozhovoru se ve dveřích objevil ředitel firmy a ptal se, čem se bavíme a proč. Vysvětlil jsem mu to.

Také jsem mu nejspíš řekl něco, čím jsem ho zjevně přivedl do rozpaků a to, že jsem jedním ze svědků Jehovových, kteří z restitucí nezískají nic jen proto, že nežádají od státu příspěvky na platy "duchovních". Jsme totiž na státní kase absolutně nezávislí, vše si hradíme z dobrovolných darů.
Nevěděl co na to říct, že má ve firmě někoho takového.
Nakonec si mne sám otestoval..

Podíval se mi do očí, opřel se o stůl a zeptal se mne:
"Co teda podle tebe bylo dřív, když seš tak chytrej, slepice nebo vejce?"
Odpověděl jsem mu:
"Tím si dodnes láme hlavu spousta zastánců evoluční teorie.
Já v tom mám jasno. Slepice byla stvořena tak, aby dokázala snášet vejce.
Takže vejce bylo až po slepici."
Následovala další otázka:
"A kdo to tomu vašemu Bohu řekl, že to má takhle udělat?"
A já na to: "Nikdo, vymyslel to všechno sám."
..ředitel se otočil a odešel. Na další otázky už zjevně neměl náladu.

Jestli máte nějaké otázky vy, můžete mi napsat zprávu, rád vám odpovím :)

Bronzový

Je zbytečné se s nimi bavit. Když jsou dva tak s jedním mluvím, ale druhý si může připravit obranu a argumenty. Zkoušel jsem s nimi mluvit, že nemám zájem a pořád se mne ptal proč. Je třeba umět říci ne. Existují nějaké filmy, kde se o SJ píše, mluví, tak je třeba toto použít s tím, že se ti to nelíbí. Pokud nechceš konfilkt, tak ho nevyhledávej a nebo jim na všechno přikyvuj.

Stříbrný

Např. se zeptej, proč jsi takový buran, že chceš druhé přivádět do rozpaků.

Bronzový

Po kolika máte ty bony.

Bronzový

Když se s nimi nechceš bavit, tak jim to stačí říct. Pokud si Tě zapamatují, tak Tě ti stejní znovu neosloví. Ber to tak, že nedělají nic špatného, pouze komunikují. Dělají tedy to, co mnozí z nás už dávno zapomněli nebo se omezili jen na psaní v diskuzích a ve fórech.

Bronzový

Přítel je v šermířské skupině a jejich vedoucí si pozval domů Jehovisty a svolal i lidi ze skupiny - pro pobavení. Tak jim řekli, že bibli má doma přece každý a přítel odpověděl "To toaleťák taky..." :)
Jinak u nich to asi nemá cenu, totál ignor anebo si vzít Strážnou věž a pak ji po cestě hodit do popelnice ;)

Dáte si tmavou tlačenku nebo jelítko?

Stříbrný

Nemá cenu se snažit o rozmluvu na téma víry. Slušně se vymluvit, že nemám zájem. Vím, že mají svoji řeč naučenou nazpaměť. Rovněž otázky i odpovědi mají dopředu připraveny. Na jiné téma, které se netýká jejich náboženského přesvědčení se s nimi normálně bavím.

Bronzový

Třeba otázkou kde slavili Silvestra.

Jsem zabil fotra nebo co? (myšleno biblicky).

Bronzový

Půjdete dál? Vaše víra mě velmi zaujala, ještě nikdy jsem o ní neslyšel, chci o ní vědět všechno.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.