Jakým způsobem vylepšujete nebo používáte nanukový dort?

Používáte něco najeho vylepšení, vaječný koňak, oříšky, pokud je vanilkový, tak kousek do kafe apod. apod.

Nejlepší odpověď
briketka10

když mám karamel, tak si jím pokapu celou porci a to je pošmáknutíčko :))
Doplňuji:
no huxo na koňak jsem teda zapomněla zase áchjo..

Další odpovědi
Drap

Šlehačku a tekutou čokoládu.

huxa

vaječný koňak, whisky, rum, cokoliv :)

anonym

Nejraději mám „nanukáček“ s ovocem naloženým v rumu, s griotkou nebo višněmi v rumu. Troška alkoholu určitě dodá nanukovému dortu ten správný „šmrnc“.

M.

Nejčastěji jen tak. :)
Jinak čokoláda, jahody, šlehačka,..

hanulka11

tak to nějak nemusím

Damiana

Já mám jakoukoli zmrzku ráda jen tak, ale manžel miluje velikánské ozdobené poháry, takže je vyrábím. Hodně sice používám Monin sirupy, ale to je jen taková rychlovka:-)
Jinak… Karamelovou polevu si vyrábím – ale dost hořkou – nechám karamel opravdu hodně přepálit, pak vliji trochu 40% smetany a rozvařím. Politou zmrzku ještě posypu nasucho opraženými a poté nasekanými pistáciemi.

Výborný je i pohár à la štrůdl – jednou jsem ho ochutnala ve Vídni a doporučuji – taková rakouská dobrota ve stylu Hot love:-) Rozvaříš jablka s cukrem, přidáš rozinky , trochu rumu, strouhanou citronovou kůrou a skořicí (lze přidat i trochu badyánu). Zmrzku (nanukáč) dáš do poháru, na to tenhle horký přeliv. Jako „tečka“ tam patří šlehačka a trochu osmažené strouhanky z drcených máslových sušenek – ale bez toho je to také skvělé.:-)

honza19hk

používám ho tak že ho zbaštím…

jinak třeba polevy,ovoce,rum atd…

Děda Louda

Já ho používám tak, že ho sežeru. Tak je nejlepší.

briketka10

ovšem, jestli tu čokopádku teď hned nesež…!

briketka10

a já nic :((
zítra musím do Glóbu a vyhraje to místo ocásků vobyčejnej polárkáč,
čokoládu mám doma, karamel nee, ale to je fuk..

Sůwa

Ihned po přečtení otázky jsem doklusala k mrazničce a už mám před sebou porcičku čokoládového nanukového dortu. Na něm jen čepička ze šlehačky, příště vymyslím něco lepšího…Hned je svět veselejší 🙂.

anonym

jsem jej dojedl a tak jsem položil dotaz