Jakým způsobem sušíte houby,když na to není vhodné počasí a není topná sezona?

Mikrovlnka určitě nepřipadá v úvahu,napadá mě sušička,ale to je zas plýtvání energií a každej jí nemá doma.
Děkuji za příspěvky.
Doplňuji:
Trouba je dobrá volba,ale když nosím obden plnej koš,tak s butanový bomby by za chvíli nezbylo ani kousek plynu.To raději zatopím a vše na plechách na radiátorech usuším.Dřevo je přeci jen levnější.
díky za názory.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

v sušičce...a tak energeticky náročná není (taky ji nemám doma, ale mám si ji kde půjčit .-)
pak jsem je ještě sušila na sítku v troubě se zapnutým horkovzduchem na nejnižší teplotu...
nato, abych je věšela někde na vlasec, nebo je měla rozložené po domě na papírech nemám prostor...

Doplňuji:
to je právě to, proč se dost špatně odpovídá na dotazy tady, bez potřebných info...ty máš dřevo a propan....já mám na topení plyn a troubu elektrickou...takže každý má jiné priority...mimo jiné, já mám dnes v kanclu zapnutou klimu, protože je tu horko, tak si nějak nedokážu představit, že byxch měla pouštět kotel .-)...a když máš rodinný barák, to tam nemáš nějakou půdu, kde by se daly rozvěsit do průvanu?
a propó...to ty hřiby budeš prodávat, nebo proč jich nosíš plné koše...to opravdu stihneš spotřebovat v nějaké rozumné době?...my jsme byli na hřibech 3x a mám toho min na 2 roky...a doufám, že příští rok porostou další....nějak nechápu ten mamon...když je to zadarmo, tak si toho nasbírám na 100 let dopředu...

Další odpovědi:

Zlatý

Houby suším pomocí rybářského vlasce.Nezabere to místo a houby se nelepí na papír.

Sušička je ´správně´...
Pokud vezmu v úvahu hodnotu sušených hub, je spotřebovaná energie nepodstatná.
;-)
A jinak - rozložené na sítech, ´přinejhorším´ na papíře (plechy, bedýnky)...

Zlatý

Na drátěném sušáku v letité elektrické troubě - na první stupeň a pootevřených dvířkách tak sušíme nejen houby, ale také švestky křížalky atd.

Zlatý

Letos bylo hub spousta, počasí sušení nepřálo, takže klasika:
Obyčejná el. trouba (s ventilací je ještě lepší), houby na plechy, pootevřená dvířka cca na 2 mm, teplota do 50st C a je vymalováno! :-)
Energie je v takovém případě nepodstatná.
Zkušenost
Doplňuji:
Myslím cenu za energi !
Pokud chceš houby sušit bez jakékoliv energie v sychravém počasí, ani na niti ti pořádně nevyschnou !

Zlatý

Sušičky maj kolem 200w, takže košík hub nasušíš za cca 10Kč.

Diskuze k otázce

anonym

TenKteryJe - to mne zaujalo - jak zabezpečíš, aby se ti houby nenalepily na sebe?
Nemáš foto?

anonym

Na vlasci to znám,ale když k tomu není teplo,tak houby se stejně neusuší,když je počasí na prd.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.