Tomas001cz

Jakým způsobem smartphony měří stav baterie?

Mě to ukazuje blbě; není přece možné, že 99% 3000mAH baterie se vybije za 2 dny. A to jedno procento tam pak je další dva dny. Pomůže root? Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

1.´Stav Li -on aku jedině měřením svorkového napětí.

2. Z celkové kapacity 3000 mAh využíváš pouze část kapacity, neboť vybíjení Lion aku není povoleno pod cca 3 V. ( plné pracovní napětí je 3,6 V). Konec nabíjení na max. 4,2–4,3 V.
Při dosažení těchto limitů procesor nabíjení nebo vybíjení utne !! Takže ukazatel v % je nastaven někde mezi tím limitem 3 – 3,6 V !
V Aku zůstává ještě mnoho el. energie, které ale nelze využít. Aku by se zničil nebo vybuchl. Viz. spekulace o ztraceném Boeingu a jeho nákladu. To trvalé 1 % je v pořádku. Lion aku netrpí samovybíjením a mobil je vypnut.
Nejnovější Li – on aku některých renomovaných výrobců se mohou vybíjet na 2 – 2,5 V. Tyto aku se ale ještě běžně nepoužívají a bude problém s jejich záměnou za neoriginál. Zřejmě to bude udělané tak že budou mít jiný tvar a nepůjdou zaměnit.