hubickova

Jakým způsobem se zaměstnanci zařazují do platových tříd?

Mám odpracováno 24 let,z toho posledních 8 jako uklizečka v ZŠ.Moje vzdělání je SOU tříletý obor bez maturity,pouze s výučním listem.Teď změním pracovní pozici na školnici a zajímalo by mně,jaká platová třída mně čeká.

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ táto škola nie je súkromná, ale štátna, je zaradená v kategorii rozpočtových a príspevkových organizácií…
V takomto prípade budete zaradená podľa výkonu práce a praxe do príslušnej platovej triedy, pre zaradenie školníčky,kde môžte dostať plat v rozpätí od minima do maxima určeného pre danú platovú triedu a druhu školy. Vo výnimočnom prípade vám môže vedúci organizácie, tj. riaditeľ školy priznať osobný plat v zmysle platových predpisov.

Další odpovědi
da ny

Státní veřejná správa se řídí tabulkami.
http://kupnisi­la.cz/platove-tridy-tabulky/
Katalog prací:
http://kupnisi­la.cz/katalog-praci/
ŠKOLNÍK 3. – 6. platová třída
Předpis č. 304/2014 Sb.Nařízení vlády o platových poměrech státních zaměstnanců:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2014-304

V inzerci je uváděn plat 10 – 14 tisíc hrubého.
http://www.pro­jobs.cz/14827-skolnikskolnice-v-ms
http://www.hy­perprace.cz/in­zeraty/2099330-skolnik-skolnice-novy-jicin/
http://www.urad-prace.cz/prace-6r18m

Drap

Neni na to jednotný systém. U každého zaměstnavatele to může být jiné

anonym

Nevím jak je to ve školství, ale tento prohnilý systém si určuje sám, jak komu přizná peníze.V létě mně vypravoval kamarát, který sehnal práci, že dostal základ 10 tisíc čistého.Za tři měsíce nastoupil mladý, tak kolem třiceti let, a ten dostal základ 13 tisíc čistého.Když šel za podnikatelem, jak je to možné,bylo mu odpovězěno:„Ale vy jdete za dva roky do důchodu, tak více peněz nepotřebujete, on je mladý, tak mu musím dát víc.“
Takže v tomto kapitalistickém světě se nekouká co umíte, ale kolik Vám je a podle toho jste zařazeni do mzdové tabulky.
Zlatí komunisti, tam toto neexistovalo.Ano, byly rozdíly, ale tím, že mladý dostal méně, protože také méně uměl.Tenkrát jsem se s tím také setkal a jako mladý jsem musel uznat, že jsem uměl méně než 40ti letí chlapi.
Dneska se ale kouká na věk a ne na dovednost.

gecco

Podle vzdělání, pracovní pozice a praxe – ale ´tabulky´ nejsou jednotné, poptej se konkrétního zaměstnavatele.

anonym

netušil jsem, že ještě něco takového existuje. jestli ano, tak ve státním. firma zaplatí kvalitu a ne třídu

ivzez

Zaměstnavatel zařazuje do platových tříd práce podle obtížnosti,
nikoliv zaměstnance podle dosažené kvalifikace. Pozice se do platových
tříd zařazují podle nejobtížnější práce, kterou zaměstnavatel požaduje.

Zaměstnanec musí splnit kvalifikaci předepsanou pro tu kterou třídu
a k další (vyšší) kvalifikaci se nepřihlíží (zaměstnavatel ji nepotřebuje).
_____

Do které třídy Váš zaměstnavatel zařadil práci školníka závisí
na tom, jak obtížnou práci po školníkovi zaměstnavatel požaduje.

lexx

rozhoduje rodinny stav, kvalita poprsí, zadnice jakož i jiné dámské vnady, soráč to není ironie nýbrž realita dnešních dnů a tzv. trhu práce

Lahny, nech toho, my to víme, Ty to víš a nebudem mladým brát budovatelský elán…jednou ve stáří se jim stát královsky odmění – žebračenkou a tuláckou holí

Emefej

lahny > „Zlatí komunisti, tam toto neexistovalo.“ Opět LŽEŠ!

Sloužil jsem v armádě. Když se po devadesátem odtajnily kádrové materiály, měl jsem ve složce mj. toto:

"Nestraník, otec se stýkal s exponenty pravice. Nepovyšovat! Nezařazovat do velitelské funkce! Dočasně ponechat ve funkci ***. V rámci kádrových možností útvaru zvážit nahrazení jmenovaného:

a. členem strany (absolvent DDŠ, plánovaná hodnost mjr. Kandidáta navrhne ZVP).
b. politicky spolehlivým nestraníkem (VŠ vzdělání nutné, plánovaná hodnost kpt. Kandidáta navrhne ZVP, shválení orgánem VKR nutné!)

Zajistit přeložení na nevelitelskou funkci s nejvyšší plánovanou hodností npor. k nebojovému útvaru VVO."