bolak

Jakým způsobem se přišlo na to, kolika let se dožíval třeba tyranosaurus Rex, podle kostí?

Nejlepší odpověď
iceT

myslím,že by se dala aplikovat tato metoda,nevím to jistě,ale určitě nějak podobně jako když se najde kostra člověka a chce se zjistit kdo byl,kdy umřel a kolik té kostře bylo let…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ra­diokarbonová_me­toda_datování

Další odpovědi
briketka10

to je otázka
vždyť je vše ve WIKIPEDII
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ty­rannosaurus

navíc jsou všude fosílie, jak se asi určuje
stáří jiných zvířat co už tady taky nejsou ?
i země se nějak hýbala, když my tu nebyli..

anonym

Jak tě napadlo dát svojí otázku do rubriky „koně“?
Málem jsem Ti odpověděla…

bolak

iceT: no tuhle metodou asi né, ne? :) dyť tam jsou podle mě strašný tolerance, tisíce let, tak jak chceš určit kolika se dožíval nějakej pišišvor, to ti řekne "ano, tak tenhle tvor se dožíval zhruba 50ti let…plus mínus 5.000 let ;p

bolak

ontola: no tak ty se jim podobaj asi nejvíc :)

anonym

Tak to by mě nenapadlo… 🙂