Rozamunda

jakým způsobem se klonují lidi ?

Doplňuji:
vím ale kdyby se klonovali

Nejlepší odpověď
mosoj

Klonování obecně je pořizování identických kopií (klonů). Klonování DNA je tedy množení určitého úseku DNA. V molekulární genetice se ke klonování DNA s výhodou využívají enzymatické systémy živých buněk, které jsou schopny konkrétní DNA kopírovat a klonovat prakticky bezchybně a s nízkými náklady – buňkám stačí dodávat základní živiny. Prakticky technika klonování znamená, že je třeba přimět určité buňky, aby kopírovaly úsek cizí DNA, který jsme předtím připravili nějakou jinou molekulárně-genetickou metodou, a který po namnožení (klonování) v živých buňkách zase získáme zpět.

Další odpovědi
Drap

Prozatím se neklonují.

beer

To se jako ptáš, jak přišlas na svět?? Můžeš být klidna, lidé se ještě neklonují, z iks důvodů.. ))

Jsemtady

Stejne jako ovce. Ale momentalne se neklonuji, je to neeticke a jeste je tam par problemu s degeneraci atp.
Doplňuji:
Zatím se to dělá hodně zjednodušeně řečeno tak, že se vezme z nějaké buňky potřebné DNA, a vloží se do kmenové buňky namísto DNA které původně tato buňka měla, taková buňka např. vajíčko, se od přírody umí dělit a vytvořit tak komplet celého tvora podle DNA které obsahuje. Je to složitější, aby měla dost živin atp. a nezemřela.

Majkl95

Ježiš :D ty máš teda nápady :D lidi se neklonujou! 😉

melanie

Kdyby se vědělo jak, možná by se už klonovali.....

anonym

To už to vypuklo? A mně se zase nic takového nedoneslo.
Ovce Dolly je zatím snad jediný tvor, kde se klonování prokazatelně povedlo. Ale mám dojem, že dnes už nejsou názory na tento vědecký zázrak tak naprosto pozitivní, jak by se dalo očekávat.

Sůwa

Je moc dobře, že se lidé neklonují. Od některých „týpků“ bohatě stačí originál… 🙂