gargis

Jakým způsobem se dají změnit stanovy občanského sdružení?

Jedná se o změnu stanov sportovního klubu.

Nejlepší odpověď
standa

JEDINĚ způsobem, který je uveden ve stávajících stanovách.

Pokud požadovaný způsob ´změny stanov´ ve stanovách chybí (což bych se dost divil, protože stanovy musely projít schvalovacím procesem při registraci Občanského sdružení na ministerstvu vnitra), tak bych doporučil, aby byla svolána valná hromada občanského sdružení se dvěma body programu:

  1. schválení způsobu změny stanov
  2. konkétní návrh změny stanov

Doporučil bych, aby se valné hromady zúčastnilo 100% jejich členů, a to buď osobně nebo v zastoupení na základě plných mocí těchto nepřítomných členů. Plné moci nemusejí být úředně ověřené. Na tuto valnou hromadu si pozvěte notáře a Notářský zápis z této valné hromady (ve dvojím vyhotovení) zašlete na Ministerstvo vnitra do 15 dní ode konání valné hromady. POkud bude vše v pořádku, pak MV do 10 dní zašle jedno vyhotovení Stanov zpět s doložkou, že změny bere na vědomí.

Z praktických důvodů bych valné hromadě předložil návrh, že budoucí změnu stanov může schválit 75% většina všech členů sdružení, což je obvyklá praxe při schvalování změn stanov ostatních subjektů…

Další odpovědi
jkjk

Melo by to byt uvedeno primo v samotnych stanovach.