Jakým způsobem respektive čím naimpregnovat obyčejnou lisovanou překližku aby byla použitelná na zakrytí shozu na uhlí?

Dobrý den může mi někdo poradit jak nejlevněji a na dlouhou dobu natřít 10 mm silné tabule obyčejné (ne vodě odolné překližky)překližky kterou chci použít na zakrytí shozového otvoru na uhlí u rodinného domu? Předem děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
dědapetr

My jsme na stavbě překližky napouštělí olejem třeba vyjetým nebo přepáleným z kuchýně,používali jsme je na bednění při betonáži a fungovalo to.Musí se to ale pořádně nechat nacucat tím olejem.