1jirka22

Jakým způsobem označit co nejpřesněji na číselné ose číslo pí? :)

Nejlepší odpověď
cochee

Lze si pomoci jednotkovou kružnicí. Jednotková kružnice, jak známo, je kružnice, jejíž poloměr je roven jedné (libovolné jednotce, ale i nijak nedefinované jedničce 🙂 ) Podle známého vzorce pro výpočet délky/obvodu kružnice o = π.d (kde o = obvod a d = průměr kružnice) nebo jeho varianty o = 2.π.r (r = poloměr kružnice) lze odvodit, že sestrojíme-li číselnou osu a rozvineme na ni kružnici (počátek v bodu nula), jejíž průměr je roven 1, pak konec této rozvinuté kružnice je na ose číslo π. Realizace například pomocí papírové pásky 🙂

Další odpovědi
arygnoc

vytvorte číselnú osu s jednotkami π:

------|------|------|------|------|------|------
…-2π..-1π.....0.....π­.....2π…3π

;-Q

a hotovo

Pepa25

Pí je transcendetní číslo, které není kostruovatelné Eukleidovskou konstrukcí, takže zbývá metoda „od oka“ …

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C3%AD_%­28%C4%8D%C3%AD­slo%29

Putin

http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/2/2a/Pi-unrolled-720.gif Snad jediný přesný :)

gecco

Prostě je odměř pravítkem – jakákoli rozumná nepřesnost měření bude ´překonána´ nepřesností „označení“.
😉
Nebo máš na mysli nějakou ´specialitku´?

Agneta

dvacetdva sedmin:D

Emefej

Jednotkovou kružnicí.