Jakým způsobem mohu požádat o zrušení penále na daních?

Jsou nějaké formuláře a jak zjistím kolik mi penále dělají .Děkuji za odpověd´.

Odpovědi
Jambalaya

Především se nejedná o penále, ale o úrok z prodlení.
Abyste mohl žádat o snížení či zrušení, musí vám nejprve tento úrok FÚ vyměřit a vy ho musíte uhradit. Zároveň je žádoucí, mít uhrazené veškeré splatné závazky u FÚ na všech daních.
Poté napíšete žádost o odstranění tvrdosti zákona a prominutí úroku z prodlení zcela nebo z části. V žádosti dále uvedete důvody, pro které jste nemohl řádně a včas provést úhrady. FÚ vám do 30ti dnů pošle vyjádření, zda vám promine něco, všechno nebo nic.
Žádné formuláře neexistují, je to pouze na vaší fantazii 🙂
Pokud chcete, aby vám FÚ něco vyměřil, pak zavolejte svému správci daně a požádejte ho o to. Úrok z prodlení do 200 Kč se nevyměřuje.

verka

Můžete v danném termínu požádat dopisem, nemusí bát formulář. Zkuste se zeptat přímo na finančním úřadě. Stalo se mi, že mi sama paní zavolala a poradila důvod, proč neplatit, byl prostý, úřednice mne určitý odpis na dani kontrolovaly po stanoveném termínu!!! Neplatila jsem nic, jen mě vynervovaly.