Jakým způsobem mohu donutit poskytovatele internetu ke komunikaci?

Můj poskytovatel bezdrátového internetu mě upomíná o zaplacení učité částky za internet, kterou jsem zaplatil již v 5/2009(doklad o zaplacení mám)a snížil mi rychlost internetu.Žádná komunikace s poskytovatelem nefunguje.Na e-maily nereaguje a kontaktní telefon nikdo nebere.Co mám dělat,když je to v místě jediný poskytovatel bezdrátového internetu ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ohledně první části (snížení rychlosti i přes zaplacení smluvené částky za služby) s ním můžete rozvázat smlouvu pro nedodržení smluvních podmínek (určitě je tam psáno něco o tom, že poskytovatel se zavazuje...). A tím se hned dostáváme k druhé části (jediný poskytovatel v okolí), tak to máte smůlu, ale když je někdo jediný, tak má prostě výhodu, že nemá konkurenci, takže si může dovolit to, co by si v konkurenčním prostředí nedovolil. Jestliže jste na internetu existenčně závislý a potřebujete ho ke své pracovní činnosti, můžete ho ještě žalovat za ušlý zisk.

Další odpovědi:

Zlatý

Předpokládám, že se zmiňovaným poskytovatelem máte uzavřenu řádnou smlouvu, kde je jasně stanovená cena a další platební podmínky + předávací protokol, kde jsou uvedeny technické parametry vašeho připojení. Pokud se domníváte, že rychlost vašeho připojení neodpovídá smlouvě, pak napište jednoduchý dopis, kde uveďte, že žádáte o sjednání nápravy.

K výše uvedé ´radě´ žalovat poskytovatele o nějaký ušlý zisk, konstatuji, že kromě toho , že vás podání žaloby bude stát jisté peníze, tak úspěch této žaloby je značně nejistý.

Spíše bych se na vašem místě soustředil na možnosti, jak se jinak připojit k internetu. Doporučuji proto, abyste (pokud vám ještě stávající připojení jakž-takž šlape) se podíval na stránky serveru DSL.cz, kde vám ochotně poradí vhodnou alternativu připojení k internetu - viz odkaz níže

Zdroj: www.dsl.cz

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.