avatar-a15

jakým způsobem lze z prašné betonové podlahy udělat bezprašnou? Jedná se o směs oleje a benzínu, ale nevím v jakém pom.

Lze zakoupit syntetický nátěr, ale ráda bych vyzkoušela způsob,
prověřený časem.

Nejlepší odpověď
venkovan

No, že bych chtěl dýchat v místnosti výparu a oleje, to bych nerad.
Navíc kdyby to bylo tak funkční, tak nikdo nevymýšlí barvy na beton.
Takže natřít penetrací a na ni vhodnou barvu. Na beton lze nanést speciální barvy, které snesou i vysoké zatížení. Třeba to co je v podzemních parkovištích obchodních domů, v dílnách apod.

Další odpovědi
Hlada

Upatlanou, neuklizenou podlahu bych si za vzor nebral. Jestli chcete něco starého osvědčeného, tak to jsou svisle narovnané dřevěné špalíky. Podle způsobu zátěže bych se rozhodoval spíš mezi nátěrem a PVC.

jmhad

to záleží na tom,kde ji máte,jak je stará,jako má nasáklivost a jak velká.V uzavřené místnosti si vytvoříš výbušnou směs,venku to spláchne déšť a Bursíkovci budou řvát.Pokud ale chceš tenhle experiment dělat,tak záleží na vlastnostech oleje – motorový,převo­dový,stolní,pou­žitý a pod.Třeba olej z fitézy ředit nebudu,vyjetý motorový málo,převodový víc a pod. Proto je třeba si takový poměr naředění vyzkoušet.Ale doporučuji, pokud se nejedná o plochu jako hřiště,použít starou metodu-stěrku.To je rozetřený řídký cement.Koupit si pytel cementu,pro běžně zatíženou podlahu by měl stačit č. 325 za cca 90 Kč.Podlahu zamést a namočit.Prostě musí být vlhká,aby cement dobře přilnul.Z cementu udělat řidší kaši a tu na podlahu postupně rozetřít. Dnes se prodávají různá levná a jednorázová hladítka.Ta vrstva podle zatížení do 5 mm.

cukrar

Neznám nic lepšího v poměru cena a výkon.
Jsem spokojený
http://www.de­techa.cz/detecha/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=153&Ite­mid=149

Michálek1245

No, nevím. Já osobně bych to prostě vytahal a začal znovu. Přijde mi to jako poměrně dost zmršený koncept, na kterém se evidentně podepsalo fakt spousta lidí, kteří nevěděli, co dělají. Sám to znám. Mrkněte na blog o podlahách, kde se právě tyhle věci a rekonstrukce řeší. Za mě je to super web.