shine

Jakým způsobem jsou vypláceny cestovní náhrady – stravné?

Neplést se stravenkami. Je to příjem, kt. není předmětem daně. Jak se zaměstnanci vyplácí? Objeví se na výplatní pásce? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Na výplatnici se neobjeví, je to náhrada. která se řeší ihned po cestě a je taktéž vyrovnána ihned.

Další odpovědi
anonym

Cestovní náhrady souvisejí s tiskopisem „Cestovní příkaz“, v němž je také uvedeno o jaký druh cesty, jakým dopravním prostředkem, na jakou dobu a jakou vzdálenost se provedl. Dole je uvedeno celkové zúčtování „cesťáku“ a tento toskopis slouží jako výdajový pokladní doklad. Detailně rozpracované údaje o služební cestě jsou na rubové straně tiskopisu.
Cestovní náhrady se vyplácejí po zpracování účetní hotově, přes pokladnu zaměstnavatele.