irij

Jakým způsobem jsou vlastně do pevného disku uloženy informace(data)a jak to funguje?

U magnetické pásky to bylo jasný. Magn.částečky se zmagnetizovaly a bylo je možno přehrát anebo vymazat opět zmagnetizováním. Pak nahrát něco jiného. Jak to funguje u CD (DVD), na pevných discích, a flash discích?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

U klasického pevného disku jde o magnetický záznam, u disků typu SSD a flash je zápis do polovodičové paměti a u disků CD nebo DVD se záznam vytváří jako optická stopa.
Nabízí se podobnost s magnetofonem, ale rozdíl spočívá v tom, že záznam není analogový, nýbrž digitální.

Další odpovědi
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pev­n%C3%BD_disk#Or­ganizace_dat