irij

Jakým způsobem je možné představit si(přiblížit dětem) zápis dat do polovodičové paměti?(disky flash)

Doplňuji:
Rohlíku,otázka zněla: Jak vysvětlit… a ne jestli je to zajímá.

Nejlepší odpověď
Rohlik

Dle mého názoru tohle děti nezajímá a je zbytečné je tímto zatěžovat a pokuď je tohle zajímá a mají znalosti, tak ať si přečtou článek na Wikipedii.

Další odpovědi
Jsemtady

Pomocí koralků na drátě – oni se tak ty paměti kdysi dávno i vyráběli, že babky navlíkaly korálky na dráty v potřebné struktuře. No a vysvětlit hodně jednoduše asi jakože na začátku je práznej drát, který nemá žádnou informaci, a buď tam pošleme koralek nebo ne a takových drátku s korálky je pod sebou spousta a když chceme něco přečíst tak určíme z kterého drátku na druhé straně nám korálky a mezery vyjedou ven a pc pozná co ty korálky a mezery za sebou znamenají. A nemůžou se pomichat protože můžou být posunuty jen jedním směrem. Hodně zjednodušeně ale to by mělo stačit.