Mortin

Jakým způsobem jde vyprat potravinářské barvivo ?

Dobrý den, chci se zeptat jestli jde vyprat potravinářské barvivo ? A pokud jde jak a čím ? díky

Odpovědi
Lamalam

Jaké barvivo a z čeho ho potřebuješ vyprat. Na většinu postačí běžný prací prášek, ale některé neodstraníš žádným běžně dostupným prostředkem. Je to individuální.

gecco

V zásadě jsou dva druhy potravinářského barviva

  1. rozpustné ve vodě
  2. rozpustné v tuku

___

  1. vodou, případně s přídavkem mýdla (či jiného saponátu) – můžeš zkusit třeba i preroxid vodíku (v drogerii koupíš cca 30%) – ale ten může odbarvit i původní barvu)
  2. tukem nebo organickým rozpouštědlem (akorát bacha, aby nepustila i původní barva tkaniny a nebo se nerozpustila i tkanina samotná)