kemo

Jakým způsobem cenový odhadce stanovuje výši nemovitosti?

To se jako podívá rentgenovýma očima do zdi a zjístí staří elektřiny,vody,ply­nu, z jakého mat.je zdivo......podle nějakého vzorečku spočítá cenu nebo jak? Toto mi nějak hlava nebere…

Nejlepší odpověď
Deli

Tak zaprvé, odhadce musí mít stavební vzdělání. Takže pak vidí – v reálu i z dokumentů, které mu poskytnete, jak je dům starý, v jakém stavu zhruba je to či ono. A drží se tabulek, v jejichž rozmezí nemovitost ocení. Oceňuje také zahradu – místo, rozloha, počet vzrostlých stromů, pergola, studna, oplocení… vše započítá.