manon

Jakým stylem podáváte ruku? Vadí vám něco na podávání ruky či vítacím ceremoniálu u druhých?

Doplňuji:
Anketa je k první větě, ale komentáře ke druhé též vítány.

Nejlepší odpověď
bolak

styl drtič

Teda ne že bych přímo drtil, ale spousta lidí říká, že je to bolí a druhej den maj pak modřiny a jednou byla dokonce i zlomeninka.

A co mi vadí? Vadí mi, když někomu podám ruku a von mi ji nevrátí.

Další odpovědi
anonym

jiná odpověď

Doplňuji:
Nepodávám sice ruku, ale nejlepší je pokud není stisk příliš tvrdý ani jako leklá ryba – prostě tak akorát.

briketka10

styl přiměřeně a srdečně

s přáteli a kamarádkami se někdy objímáme a políbíme :))

quentos

styl přiměřeně a srdečně

irituje mě akorát, že se má podávat pravá. Když už srdečně, tak rukou, která je blíže k srdci, ne?

Dan4815

styl přiměřeně a srdečně

Doplňuji:
Hlavně si všímám, v jaké rovině mi ten člověk tu ruku podává. Lidé, kteří směřují dlaň nahoru, tak se podřizují, rovnoměrně je rovnocenná situace a pokud dlaní dolů, chce nás ovládnout, nebo je to znak jisté dominance…

Damiana

styl přiměřeně a srdečně

Perfektně to popsal Dan4815. Dnešní manažeři mají ve svých výukových programech také řeč těla a právě styl podání ruky je jedním ze stěžejních způsobů jak ovládnout „situaci“.
Myslím, že podávám ruku „normálně“.
Ale ráda rozhodím občas pány tím, že jim „nabídnu“ ruku hodně svrchu, stáhnu elegantně prsty a oni pak neví, co si s takto „nastavenou“ prackou počít. Jen málokdo se dovtípí a vlepí mi na ni imaginárního hudlana…:-)

pizlicka

styl přiměřeně a srdečně

na hranici drtiče.vadí mi leklá ryba.

Michálek1245

Vy si z toho děláte srandu, ale podání ruky je pro někoho relativně vážná událost. Já třeba celý život podnikám hlavně tak, že pro mě je více podání ruky než kdejaká smlouva. Třeba i půjčka na ruku od https://epujcka­.cz/pujcka-na-ruku/ pro mě vždycky byla víc, když jsem potřeboval půjčit v podnikání, než abych prostě obcházel tisíc bank a vyjednával s bankéři. To mě fakt nebaví a akorát to znamená hromada administrativy.

baghira

quentos: tak třeba s vedoucím skautského oddílu, kam chodí moji kluci, si podáváme levou – zcela v duchu tradice :)

manon

bolak: Kam na to chodíš? :D