Jakým správným způsobem začít se sexuálním výchovou svých dětí? Vysvětlete. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Damiana

Nepíšeš kolik dětem je. Aby to už nebylo zbytečné…:-)

Další odpovědi
anonym

V první řadě je třeba vědět, co už o této oblasti výchovy děti ví. Podle věku je třeba dětem postupně vysvětlovat další a další souvislosti týkající se sexuální výchovy. Děti jsou všímavé a už v MŠ se mezi sebou baví o tom, kdo bude mít sestřičku nebo bratříčka. Už tady je třeba začít opatrně a pomaličku děti informovat o tom, co znamená těhotenství a kde se miminka berou.
Je lépe začít šetrně a opatrně informovat děti sám, aby se velmi brzy nestalo, že naopak děti přijdou se svou neomylnou pravdou a vyrazí Vám dech tím, že o dané otázce toho vědí podstatně více, než byste očekával a prozradil jim Vy sám.
Jsem pro netajit dětem nic, ale je třeba jim sdělit vše potřebné šetrně a s ohledem na jejich věk, tak aby pochopily, oč se jedná. Být však zbytečně podrobný, to může být spíše ke škodě než k užitku.