annas

Jakým různým způsobem se dobývaly středověké hradby?

Nejlepší odpověď
vagra

Dobývání hradů jistě nebyla jednoduchá záležitost. Vyžadovala mnoho zkušených vojáků, vybavení a dobrou strategii.
Zteč,
byla nejpoužívanější metoda.Cílem útočníků bylo přelézt hradby nebo vyvrátit bránu (nejlépe obojí najednou) a následně pozabíjet veškerou posádku hradu.
Útočníci
měli někdy k dispozici vysokou dřevěnou věž tzv. kočku, se kterou se dostali k blízkosti hradeb a pomocí padací brány na vrcholu, se mohli probojovat až za hradby.
Dlouhodobé obléhání-
Hrad byl obklopen táborem obléhatelů, tak aby se nikdo nedostal z hradu nebo do hradu. Obléhatel čekal až pevnosti dojdou zásoby a vzdá se.
Během obléhání mohli najmout horníky, kteří podkopali hradby a následně zapálili výztuže chodeb, hradba tak spadla a mohl začít další útok.
Po dobytí hradu, byly dřevěné budovy zapáleny a kamenné pobořeny, aby se hradu opět nezmocnili nepřátelé.

Zdroj: PhDr. Tomáš Durdík: Encyklopedie českých hradů

Další odpovědi
anonym

http://www.you­tube.com/watch?v=3_gK48z­0GHU