z-u-z-k-a-a

Jakým prstem psát písmeno m při psaní všemi 10

Dobrý den, učím se psát všemi deseti a právě jsem došla k písmu M. Bohužel jsem si nepřečetla úvod a hned bez přemýšlení začala psát a teď nevím, zda píšu toto písmeno správně. Jakým prstem se má tedy správně psát?

Nejlepší odpověď
annas

Písmeno „m“ se píše pátým prstem (pravým ukazováčkem) z pohledu postavení prstů na klávesnic, kdyží začínáme zleva na střední řadě. Malíček = 1. prst má polohu na „a“,. Počítáme 1, 2, 3, 4 -asdf, vynecháme gh, 5. prst – pravý ukazováček leží na „j“ – opět počítáme – 5, 6, 7, 8 – jklů..

Takže ze základní plohy na j vysuneme ukázováčekt malinko doprava na dolnií řadu. Stejným prstem budeme psát i n.

Doplňuji:
Přepsala jsem se. Patří, nikoliv střední, ale základní řada, protože se prsty vždy na ni vracejí.

víc diskuse

Další odpovědi
setapouch

Pravým ukazováčkem. Jinak to snad ani nejde.

klumprt

Souhlasím s pravým ukazováčkem. Já jím píšu všechna písmenka 🙂