babča

Jakým prostředkem zlikviduji mech, prorůstající v zámkové dlažbě?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejvhodnější je Finalsan – okamžitý a trvalý účinek zaručen, viz odkaz ve zdroji:
Doplňuji:
Jinak střechu na chatě jsme stříkali modrou skalicí a do dneška v pohodě.

Zdroj: http://chemic­keprodukty.na­kupujeme.cz/723-travni-smesi/30462-finalsan-likvidace-mechu/?run=0

Další odpovědi
Segi

Vyskušal by som mechostop. Ked to funguje na strechy, bude i na dlažbu.

Ar

Já na mech používám léty osvědčenou zelenou skalici.

huxa

jediný stoprocentní likvidatel je herbicid a jestli jej správně aplikuješ, nebudeš tam mít nic kromě zámkové dlažby

anonym

Vždyť je to hezké, co máte proti mechu?

anonym

Já mám nejlepší zkušenosti ze skalici modrou, ta je účinější, než skalice zelená, ale pozor na trávník, ten skalice modrá jistojistě spálí, skalice zelená je k travnímu porostu šetrnější.Ale doporučuji nejprve vyzkoušet, zelená skalice zanechá na betonové dlažbě 100% hnědý flek, u skalice modré si nejsem jist co provede s betonovou dlažbou, nezkoušel jsem to, používal jsem ji pouze na střechu. Ale teoreticky by neměla udělat nic, poněvadž skalice modrá je vlastně síran mědňatý, kdežto skalice zelená je síran železnatý a železo koroduje, proto ten hnědý flek.
Doplňuji:
Ale nejlepší bude shlédnout odkaz: http://www.no­vinky.cz/bydle­ni/zahrada/198792-mech-v-travniku.html

honza19hk

CuSO4 ,ale nevím jestli nedělá fleky. A nebo Rundap.

venkovan

Ožehnout ohněm – třeba hořákem na svařování lepenky. Ale je v prodeji hořák na rostliny. A nebo vyškrabat, osobně necháváme a čas od času vymeteme při zametání apod. prostě a jednoduše – neznásilňujeme se nějakám mechem.
Chemii bych ze zahrady maximálně vyloučil – nikdo neví, kam se potom třeba ta měď ze spár a potom z kameniva pod dlažbou vyluhuje.

Tomas 60

Mechostop není vhodný pro zámkovou dlažbu, protože by dělal louže. Mechostop je nejlepší a střechu. Muselo by se výrazně snížit nanášené možství. http://mechos­top.cz/nejcas­tejsi-dotazy.php