Hammy

Kterým programem defragmentovat?

Četl jsem, že hodně lidí používá k defragmentaci různé programy, jako např. Defraggler, O&O Defrag atd. Jaký je rozdíl v defragmentování těmito programy a normálně tou klasickou ,,windowsáckou'' defragmentací?
Děkuji

Odpovědi
Kepler

Ve skutečnosti jsem defragmentaci nikdy nepotřeboval, nemá žádný viditelný efekt. Když tak jsem použil ten základní z nabídky win, ve složce příslušenství – systémové nástroje. Nějaký rozdíl oproti speciálním programům v tom nevidím.

Dochy

Kepler: Nejsem si jist jak na NTFS, ale přinejmenším na FAT defragmentace rozhodně smysl má. Není nutná, ale za jistých okolností může zlepšit výkon disku.

Nevím jak v modernějších Win systémech, dříve byli nástroje třetích stran (alespoň některých) podstatně kvalitnější, rychlejší a většinou nastavené tak, aby fungovali bezpečně (v případě pádu systému při defragmentaci nedojde ke ztrátě dat) a spolehlivě (např. Win defragmentace se odmítla spustit pokud měla pocit, že je na HDD málo volného místa – jiným programům místo stačilo)