nwm789465

Jakým písmenem a jakou šipkou se v schematech elektrických obvodů označuje elektrický proud?

Odpovědi
cochee

Písmenem velké I (jako Igor) a ta šipka myslím není nějak standardizována, častěji se kreslí s vyplněnou špičkou.

Hlada

Pokud se vůbec někdy označuje, tak velkým I s dolním indexem. Šipky se vyskytují jen ve školních nebo nějak vysvětlujíchích schematech, pro které neplatí žádné normy. Běžně se značí křížkem na vodiči s číselným údajem.

Dochy

Šipka pro proud se obvykle kreslí plná/uzavřená narozdíl od šipky pro napětí – otevřená. Ale vcelku jde o .....