Kulpix

Jakým jazykem mluvíte a na jaké jste úrovni? Domluvili byste se jím?

Odpovědi
Rokio

Umím anglicky na středně pokročilé úrovni, německy na úrovni mírně pokročilého, 150 španělských slov a 100 japonských slov.

eleonnore

Z cizích na komunikativní úrovní bohužel jen anglicky. Středně pokročilá, domluvím se bez větších problémů, dokážu se bavit o oborech, kterým rozumím. Jak se ale někdo začne bavit o ekonomice nebo jiných, pro mě cizích oborech, už chytám slovník :)

Učila jsem se španělštinu a němčinu, obě umím na základní úrovni. Španělština lezla do hlavy mnohem lépe. V němčině mi dělaly problémy pády a zapamatování samotných slovíček.

Rozumím ukrajinštině, prarodiče byli odtamtud. Asi bych zvládla i pár základních vět.

Dnes si mladí bohužel uvádí i slovenštinu, přestává to být samozřejmost. Pro mě to cizí jazyk nikdy nebude, nemám s ním žádné problémy :)

Drap

Mluvím převážně česky a domluvím se s většinou lidí velmi dobře.

Mc Merkurion

… osobně mluvim hlasivkama, dorozumim se rukama skoro všude …