Jakým jazykem je věta „Ja čitam.“?

Nejlepší odpověď
arygnoc

lahny, „ja čitam“ je chorvátsky.
po slovensky to je „ja čítam“, bežnejšie iba „čítam“ (s dlhým >í<).

;-Q

Další odpovědi
quentos

lahny: machry, machry, a pak to máte blbě… slovensky to není, je to chorvatsky. Ve slovenštině by to bylo s dlouhým „í“.
Tazatel rozhodně není z mladé generace, podle jeho otázek je to naopak starej komouš.

anonym

Tohle je ta porevoluční generace.Už nezná ani jazyk bratrské země, se kterou jsme sdíleli společný osud než nás kapitalistické z…(doplňte si sami) rozdělili.
JE TO PŘECE SLOVENŠTINA.
Doplňuji:
arygnoc
Omlouvám se, ale když se píše z telefonu či tabletu, tak někdy nejdou háčky a čárky udělat.
Byl jsem toho dojmu, že je to bez diakritiky.

anonym

srbsky, chorvatsky, bosensky, hercegovinsky, černsky nebo gorsky.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DztrX5dXmxU

anonym

Ještě bych dplnil Quentose v poslední větě,ale psát to nebudu.

arygnoc

@lahny:

z reality:

zablúdil som so svojoú írskou polovičkou do českej – mno – reštaurácie.
pritočila sa nejaká mladucha, možno iba učnica:

  • co si dáte?
  • zemiakový šalát a bravčový rezeň, hovorím
  • co?
  • bramborový salát a vepřový řízek.
  • jó takhle.

anglicky nerozumela vôbec.

takže ani bratsky ani svetovo.
v čechách iba česky.

;-Q

briketka10

arygnocu

co tam ta číšnice dělala, když neuměla pořádně ani kecnout ??

arygnoc

mrskala na stoly knedlo-vepřo-zelo, teda bravčové s knedlíkmi a kapustou (ach jo, zelím).

😉 ;-Q