Jakým fyzikálním zákonem se řídili výrobci lodí před rokem 287 př. n. l.?

Nejlepší odpověď
arygnoc

kupodivu – archimedovým zákonom.
len to nevedeli, ba nevedel to ani sám archimedes.

čím to?
zákon bol známy z praxe, fyzikálne ho však vysvetlil až archimedes, po ktorom je (dnes) pomenovaný.

😉

Další odpovědi
dudu

Zákonem, který začal platit po vzniku prvních molekul vody a jenž pak verbálně vyjádřil nějaký pan Archimédes. Atomy kyslíku byly syntetizovány pradávnými Novami přibližně před sedmi miliardami let.

Mapel

Byl to zákon zkušeností předků.