bongo

Jakým fotoaparátem lze fotit do raw formátu? zvládne to i klasický digi foťák např. Olymp mju830 nebo jen zrcadlovka?

Raw formát

Nejlepší odpověď
mosoj

Olympus mju830 do surového formátu RAW neukládá.
Touto možností jsou vybaveny některé vyspělejší kompakty. Není to jenom výsada DSLR. V každé specifikaci foťáku je uveden formát ukládání fotek. Takže se stačí podívat.

Další odpovědi
Terryle

Myslím, že tohle uměj spíš pokročilejší foťáky, takže hlavně zrcadlovky. Teď mám Canon 500D a RAW umí. Předtím jsem měla Sony H9, což taky není úplně šunt, a RAW neuměla.
Ale zkoušela jsem to hodit do online vyhledávače podle parametrů a i pár kompaktů to našlo:
http://www.ma­ll.cz/ao/digi­talni-kompakty?gclid=CKr­JlvHcpqYCFYgh3wod­XGNbpA

Kdyžtak si to vyzkoušejte. Kdyby to náhodou nechtělo jít, tak se to musí udělat znova – dáte Přidat parametry, zaškrtnete Ukládání v RAW, pak rozkliknout Ukládání v RAW, zaškrtnout ANO a už to hledá :)