huxa

Jakých třeba TOP10 věcí, vlastností, … (klidně i jiný počet) považujete jako morální hodnoty a znaky lidskosti?

Nejlepší odpověď
Kelt

Píšu jak mne ty výrazy napadnou, čísluju jen pro počet.

1. Lidskost, 2. Ochota se zdokonalovat, 3 touha po vzdělávání, 4 láska 5 schopnost vytvářet vazby-úcta k lidem 6 respektování druhých – nezabíjet 7 umění vyslechnout druhého 8 komunikace 9 umění odpouštět, 10 respektovat nedoktutelnost cizí věci – nekrást, 11 získat jen to a tolik, kolik potřebuji a ne , abych se srovnával s někým jiným. 12 umění práce a odpočinku. 13 víra
V podstatě je to asi Desatero, které odsuzuje, zabíjení, sexuální styk s cizím partnerem (tedy i stejného pohlaví), krádež, křivé svědectví, touha po cizím majetku,
Naopak doporučuje vážit si lidí, nejen rodičů, pracovat a odpočívat, nenadávat a nepoužívat sprostá slova, nemít žádný idol- žádný zpěvák, herec, sportovec, tým ani politik by neměli být nějak vyvyšováni,
Poslední – nebudeš míti jiného boha mimo mne, v této ateistické zemi je to těžké vysvětlovat, ale každý svým způsobem věří