dudu

Jaký zvolit postup, aniž bych urazil prozřetelnost?

Při vyklízení pozůstalosti jsem náhodou narazil na tři litry slivovice, ročník: 1989. 1991 a 1996. Váhám zda-li jde o poklad a mám ho odevzdat státu nebo o „dar s nebes“ určený nálezci. Mám snad tuto položku zahrnout do pozůstalostního řízení?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

ročník 1989 je promlčenej,ostatní vychlastat,do pozůstalosti bych to zahrnul v obecném ohodnocení,ať nežeru 400,–Kč za litr…
…se státem se nedělim o nic,a jestliže to nebylo víc jak metr pod zemí,nemá stát na nerostné bohatství nárok (to je fakt,ne kec)…

Další odpovědi
klumprt

Spravedlivě vysmrknout s ostatními dědici, pokud jsou plnoletí a zdravotně způsobilí ke konzumaci. Ideálně u příležitosti nějakého významného jubilea. Notáři bych s tím starost nepřidělával. 🙂

briketka10

Ne v žádném případě do dědictví.

Dejte si do nosu se všemi pozůstalými, tím
nikoho neurazíte a snad se ptát nebudou :)

anonym

Co znamená „vyklízení pozůstalosti“? Už proběhlo řízení o dědictví? Z něj by mělo být jasné, komu co náleží. Pokud to jasné není, provede se další řízení o dědictví.

Přivlastněním si věci nepatrné hodnoty (do 5 000 Kč) se dopouštíš přestupku proti majetku (§ 50 odst. 1 písm. b) zák. č. 200/1990 Sb.), za který lze uložit pokutu do 15 000 Kč.

Promlčení je tu nesmysl.

Nejsem právník, jen můj názor.

anonym

Není to pozůstalost,nor­málně bych to s přáteli polknul a je to.

anonym

Boreček natáhne kopyta a vy mluvíte o daru z nebes?To snad nemyslíte vážně…

https://www.online-slovnik.cz/slovnik-cizich-slov/hyenismus

anonym

jugur+briketa1O – vy dva jste mocný páreček ale…

anonym

Alkoholik jak jde o chlast, tak nezná bratra(církevního), ani mrtvého!

anonym

Upřímě dudu, co je na slivovici vyjímečného kromě opojného efektu?Máte málo chlastu?

dudu

S tím borečkem bych trochu brzdil. Zemřelý byl můj tchán, měl velký smysl pro legraci, i proto to odlehčení – rubrika zábava. U nás na Moravě je slivovice lék, zejména je-li takto letitá i to boží požehnání. Osobně pak mám od lékařů povoleno už jen holit se a smrkat, ale těším se na okamžik kdy pohostím zeťáky a přátele.

Mc Merkurion

Ahmed Nakadi: je to v rubrice „zábava“ a ne „právo“…

anonym

Myslím, že navádět k porušování zákonů by se nemělo ani z legrace.

anonym

Přesně tak, alkohol do jisté míry je zábavný…