zzzzz

Jaký zeleninový salát máte nejraději?

Máte na něj nějaký speciální recept, nebo nějakou vychytávku? Já mám nejraději asi okurkový a dělám ho klasicky, jen tam přidávám zakysanou smetanu. Mňam
Doplňuji:
Mňam mňam mňam , už se těším, až ty vaše recepty vyzkouším, miluji zeleninové saláty a léto bez nich si ani nedovedu představit.

Nejlepší odpověď
quentos

rajčatový s cibulí a paprikou, po tom se můžu utřískat ;{)>

Další odpovědi
anonym

Já miluji například salát (listový) s rajčaty, navrch vařená vejce a tuňák z konzervy + bílý dresing (kupovaný) a bazalku a cibuli..
Takhle nějak to vypadá od kuchaře:
http://tinyur­l.com/cwpq8nc

anonym

Mám ráda zeleninové saláty všeobecně. Hodně mi chutná salát z čínského zelí s česnekovou zálivkou (3 lžíce oleje,vidličkou rozpíchané 3 stroužky česneku, nechat asi hodinu odstát, česnek vyndat, přisolit a okyselit citronovou šťávou).
Potom rajčatový se smetanou (rajčata,1 na­krájená menší cibule a zálivka -smetana, sůl,trochu mletého pepře, 2 lžičky cukru, trochu octa).
Výborný je z míchané zeleniny (okurka,cibule,raj­čata,paprika – smetanová zálivka jako u rajčatového).
Naposledy jsem dělala paprikový salát a byl vynikající (červené špičaté papriky nakrájet na čtverečky a přelít zálivkou z kelímku malého jogurtu smíchaného se 2 lžícemi plnotučné hořčice, soli a 2 lžiček olivového oleje).

briketka10

nakrájím cibuli, okurku, dám černé olivy, plátkový sýr natrhám na kousky, hupsnu do toho majolku, lžičku solené tresky v oleji /to je to červené drcené/ a někdy, když mám žampiony, tak si je tam dám syrové a zamíchám..
osolím, opepřím, přidám limetkovou šťávu podle chuti a je to mňamka :DD
Doplňuji:
když toho chci mít víc, tak si uvařím těstoviny a kuře co odrbu na malé kousky a je to na tři dny velká hromada 🙂

IK

Naučila jsem se dělat saláty se syrovým celerem pro zlepšení pohyblivosti.
Nastrouhám a nakrájím co mám (mrkev, celer, zelí, čínské zelí, rajské, sladkou papriku, salátovou okurku, čekanku, hlávkový salát, červenou řepu…) většinou mám jen tak tři čtyři druhy 🙂 ale i tak jsem spokojená a těším se na změnu, přidám olivový olej a umeocet (ten je slaný i kyselý a moc zdravý a chutný)

Damiana

Saláty jsou můj denní „chléb“, hhh:-)
Fakticky je moc miluji a naučila jsem je baštit i svého mlsného muže, který měl za to, že to, co roste na zahradě a ne ve chlívku nikdy nemůže být dobré. 🙂
Dělám Caprese (rajčata, mozzarella, bazalka, EVOolej, balsamico, s&p), Nicoise (tuňák, vejce, listové saláty, fazolky, brambory, hořčicový dresink), Provence (směs trhaných listových salátů s vinaigrette zálivkou a vypečenou sušenou šunkou).
À la Waldorf (celer, mrkev, jablka (raději hrušky), opražené vlašské ořechy, čekanka, kysaná smetana, med, pepř).
Ale opravdu nejvíc miluji Caesar salát s kuřetem. Ten můžu denně. Všem vřele doporučuji vyzkoušet a zaručuji návyk.
Btw – ty děsy, které za Caesar v některých restauracích vydávají mě už odradily od toho dát si ho jinde, než doma.:-(
http://ona.id­nes.cz/salat-caesar-cy5-/recepty.aspx?c=A080330­_151248_recep­ty_ves

iceT

Přijde na to jestli salát bude jen jako doplněk k hlavnímu chodu-to máme rádi listový se škvařenou slaninou a zálivkou,okurkový a kysanou smetanou i rajčatový s cibulí,tam teda dávám hodně naťové cibule i s tím zeleným.
Pokud by šlo spíš o letní oběd,tak do salátu nacpu okurek,rajče,ledový salát nebo čínské zelí,papriku v různých barvách,tvrdý sýr,i vejce natvrdo se tam vejde a to celé spojím troškou dresinku-většinou smíchám bílý jogurt s majonézou.Sůl a koření raději nedávám.Sůl vytáhne ze zeleniny vodu a pak je taková divná ta zelenina.
No a pokud jsou k obědu bramboráky,tak k nim taky jíme zeleninu coby oblohu,stačí okurek,paprika,raj­če nebo ředkvička,ledový salát a je to.

Conchus

Mám rád všechny saláty, hlavně když je tam kus masa

anonym

Nejlepší zeleninový salát, je smažený vepřový řízek.

Bobule

Já miluju s václavkama naloženýma v bazalkovém oleji.
Smíchá se jakákoliv zelenina, salát – rukola, rajčátka mini, paprička, okurka, do toho se dají malinké václavky, zamíchá a pak nahoru před podáváním ještě mozarella…Dobrůtka velmi 🙂

terry

Nedá se říct, že bych měla nějaký nej nej.
Ale ráda mám mrkvový. Jen nastrohanou mrkvičku, lépe karotku, citronová šťáva, pocukrovat a někdy dám kousky ananasu.
Také máme doma rádi. když listový salát, celé listy pokladu na talíř (1 hlávka na 1 talíř) a na to na kolečka nakrájené ředkvičky, natvrdo vařená vejce a pokapat ochucenou rozředěnou majonézou nebo tatarkou. Mňam :)

Okurkový mám nejraději s octovou vodou.

Také mám ráda caesar, coleslaw. nebo caprese. Ale někde se to téměř nedá jíst :(.
Prostě různí kuchaři to recept upravují po svém. někde možná i z úsporných důvodů – proč ale pak nezmění název?
A také mám ráda těstovinový ze zeleninou (jen okurku, papriku a rajče) a tatarku. je to hned a dobré :).

hanny 2

Miluju Coleslaw – dělám si ho doma a potom tento řecký salát – papriky,rajča­ta,salát.okurek nakrájet na kousky+olivy např.s paprič­kou.Sýr Feta,Sofra /Lídl/ nebo i Balkán nakrájet na kostky,posypat tymiánem a pocákat oliv.olejem,dát do mikrovlnky na 30 sec.na plný výkon a horký zamíchat do zeleniny.K tomu tmavé pečivo mňam!!! Také si to někdy dělám s ledovým salátem – natrhat na kousky.

pizlicka

ja ze salatu ziji.napr.ores­tovana jatra,cely hlavkovy salat,s porkem z mikrovlnky,smicham s tim salatem,trochu osolim,dam ol.olej,muzu pridat rajcata,okurku.nebo-celozrne testoviny s brokolici,por­kem,mrkvi v pare,vse smicham,dam ol.olej,sul,ke­cup,nebo kari koreni.miluji brokolici s 13min.do mikrovlnky a pak pridam 150gr ementalu a necham v mikrovlnce jeste2minuty.to same jde i s ruzickovou kapustou,nebo kvetakem.ruzne kombinuji bud syr,nebo vejce.2vejce6mi­nut,pak uz kapustu nebo brokolici jen9minut.aby to dohromady trvalo15minut.

briketka10

terry může, proč by nebyl, pročti si ostatní odpovědi a tam jsou v receptech ořechy, jablka, hrušky, medík, sýr Fetta, Balkán, houby Václavky a kuřátko..
těstoviny máš taky :DD
zzzzz se ptala na nějakou vychytávku, tak jsme si každý do svého receptu k té své oblíbené zelenině přidali něco co nám nejvíc chutná..
zakysaná smetana taky není zelenina ani tatarka ne, koření, ocet a různé přísady už vůbec ne, ale do salátů to prostě patří..

terry

Jo, ale píšu o těstovinovém salátu. Ne o zeleninovém, ve kterém je zeleniny málo. To pak je jen salát. Pod pojmem zeleninový si představuju takový, ve kterém zelenina převažuje. Určitě nebude převažovat koření, ocet nebo jiné přísady.
A…neodpovídej za ostatní, ok?

terry

Až mě překvapilo, co vše lze ještě považovat za ZELENINOVÝ salát. Např recept Briketky10. Je to ještě ZELENINOVÝ salaát? Nebo je to jen salát?